Як можна допомогти – Проблемній та схильній до акне шкірою?

5 min. read
Показати більше

Близько 70-80% людей страждають від різних форм проблемної та схильної до акне шкіри. При деяких формах акне легкого та середнього ступеня тяжкості люди не звикли звертатися за медичною допомогою. Тим не менш, бажано проконсультуватися з дерматологом навіть при появі ранніх або помірних ознак акне, оскільки вчасне медичне втручання може допомогти запобігти подальшому загостренню і негативним наслідкам, таким як рубці.

Немедикаментозний догляд забезпечують за допомогою очищуючих та тонізуючих засобів, скрабів, зволожуючих засобів та масок, які продаються в аптеках без спеціальних рецептів. Ці засоби допомагають очистити обличчя та доглядати за проблемною і схильною до акне шкіри. Для полегшення загострень та зведення симптомів до мінімуму людям з проблемною шкірою також пропонується ціла низка змін у способі життя.

Ознаки І Симптоми

Ознаки і симптоми пробленої та схильної до акне шкіри

Перед тим, як прийняти рішення про використання того чи іншого засобу немедикаментозного лікування, важливо визначити симптоми, які викликали занепокоєння. Засоби для проблемної та схильної до акне шкіри, а також для лікування акне легкого та середнього ступеня важкості, як правило, вирішують одну або кілька проблем, що пов'язані зі станом шкіри.

Акне: що відбувається у шкірі

Вони діють шляхом:

  • зниження утворення шкірного сала, тим самим контролюючи себорею.
  • прискорення відшарування клітин шкіри, що допомагає боротися з гіперкератозом.
  • боротьби з бактеріальною інфекцією, викликаною розмноженням мікроорганізмів.
  • зменшення запалення, що, в свою чергу, сприятиме загоєнню сальної залози.

Причини І Збудники

Основні причини та збудники проблемної шкіри та акне

Себорея
Мікробна колонізація

Проблемна та схильна до акне шкіра — дуже поширений стан шкіри, який зазвичай розвивається в період статевого дозрівання, коли хлопчики і дівчатка відчувають серйозні гормональні зміни. Гормони, які називаються андрогенами, стимулюють роботу сальних залоз, й ті виділяють більше шкірного сала, ніж цього справді необхідно (себорея). Себорея також може зашкодити нормальному відлущенню  шкіри.

Коли шкіра виробляє надмірну кількість шкірного сала і в достатній мірі не позбавляється відмерлих клітин, вони можуть накопичуватися у волосяних фолікулах і утворювати м'які пробки. Ці пробки можуть призвести до випирання стінки фолікула і утворення білого акне, або ж пробка може відкритись на поверхню шкіри та потемніти, в результаті чого утворюється чорний акне.

Прищі (папули або пустули) — це припідняті червоні ділянки шкіри з білою цяткою в центрі, що розвиваються при запаленні або інфікуванні заблокованих волосяних фолікулів. Їх закупорка і запалення, яке розвивається глибоко в тканині сальних залоз, спричинює утворення  набряку під поверхнею шкіри, що носить назву кісти.

"Проблемна шкіра найбільш часто зустрічається на обличчі, плечах, грудях і спині, так як ці ділянки виробляють найбільшу кількість шкірного сала."

 
Особливо підлітки повинні звернути увагу на щоденний догляд за своєю шкірою, яка у цьому віці найбільш схильна до акне.

Гормони. Хоча проблемна та схильна до акне шкіра найбільш поширена серед підлітків, вона дедалі частіше зустрічається й серед дорослих, особливо жінок, які відчувають гормональні зміни під час вагітності, менструацій або в результаті змінних гормональних станів, наприклад, при синдромі полікістозних яєчників.

Бактерії. Схильна до акне шкіра, як правило, досить жирна в результаті надмірної секреції шкірного сала. Це створює умови для надмірного розмноження зазвичай нешкідливих бактерії, які живуть на шкірі. Вони викликають подразнення і запалення у збільшених сальних залозах.

Зазвичай нешкідливі акне-бактерії (Propionibacterium acnes) можуть розмножуватися через надмірне вироблення шкірного сала.

Генетика. Існує ряд доказів, що генетична схильність відіграє значну роль у розвитку акне. Якщо обоє батьків страждали на акне у підлітковому віці, то існує велика ймовірність, що у їхніх дітей також будуть розвиватися акне. Так само, якщо батьки страждали від акне у дорослому віці, дитина, швидше за все, теж матиме цю проблему.

Міфи про схильну до акне шкіру

Занадто часте миття може ускладнити симптоми акне.
Вживання в їжу солодких продуктів, які містять цукор, може ускладнити симптоми акне.

Крім достовірних фактів, навколо причин виникнення акне існує й багато вигадок. Ці необґрунтовані міфи несправедливо "звинувачують" у своєму стані самого хворого. Наприклад, людям зі схильною до акне шкірою часто говорять, що вони неохайні або не достатньо часто миють шкіру. Але занадто часте миття насправді більш небезпечне для схильної до акне шкіри, оскільки вона подразнюється внаслідок надмірного тертя. Хворих також звинувачують в тому, що вони погано харчуються.

"Незважаючи на те, що здоровій дієті завжди надається перевага, існує замало доказів, щоб говорити, ніби жирна їжа або шоколад посилюють симптоми акне."

 

Сприятливі Чинники

Основні чинники, які сприяють розвитку акне

Хоча основні причини розвитку акне, як правило, гормональні або генетичні, є деякі додаткові чинники, які здатні посилювати симптоми. Наприклад:

Надмірне споживання молока може ускладнити симптоми акне.

  • харчування, багате на деякі вуглеводи
  • надмірне споживання молока та інших молочних продуктів
  • паління
  • засоби догляду за шкірою та макіяж, які блокують пори та призводять до утворення комедонів

Хоча завжди доречно консультуватися з дерматологом навіть за помірних і ранніх симптомів (щоб запобігти погіршенню стану), існують певні правила, яких необхідно дотримуватись:

Торкання прищів погіршує їх стан. Проконсультуйтесь з професійним косметологом.

  • Умивайтеся теплою водою, не занадто гарячою й не занадто холодною.
  • Застосовуйте макіяж, що не призводить до виникнення акне.
  • Користуйтесь засобами догляду за шкірою, які не призводять до виникнення акне.
  • Давайте прищам загоїстись природним шляхом — дотики і видавлювання можуть погіршити їх стан.

Рішення

Немедикаментозне лікування проблемної та схильної до акне шкіри

Переносимість продуктів лінії Eucerin DermoPURIFYER та їх ефективність для проблемної і схильної до акне шкіри доведено клінічно.
Для схильної до акне шкіри рекомендується регулярне очищення.

Для лікування акне середнього та високого ступеня тяжкості може знадобитися медичне втручання лікаря або дерматолога, але помірні акне зазвичай можна лікувати немедикаментозно.

Аптеки пропонують широкий спектр продукції для косметичного догляду за шкірою, зокрема:

Вони можуть бути використані на будь-якій ураженій ділянці: на обличчі, плечах, грудях або спині. Ці засоби можуть також бути використані для додаткового догляду при стандартному медикаментозному лікуванні, щоб запобігти побічним ефектам, таким як сухість шкіри або чутливість до впливу сонячних променів.

Олівець-коректор для проблемної шкіри з матуючим ефектом Eucerin DermoPURIFYER допомагає приховати прищі.
Здорове харчування та здоровий спосіб життя сприяють здоровій шкірі.

На додачу до кремів і гелів, які використовуються для лікування симптомів схильної до акне шкіри, існують також засоби, які можуть допомогти замаскувати небажані ефекти. Наприклад, некомедогенний макіяж можна використовувати, щоб приховати акне на обличчі, однак важливо видалити його наприкінці дня за допомогою ніжного очищувального засобу. Чоловіки також можуть використовувати маскувальний макіяж, щоб приховати почервоніння і надати кольору обличчя рівний тон. Тональні засоби можна застосовувати локально на невеликих уражених ділянках.

Всупереч міфу, ні зубні пасти, ані аспіринові маски не ефективні для висушування акне. Немає жодних медичних доказів стосовно цього, більш того, це може зашкодити. Зубна паста містить речовини, які можуть подразнювати і пошкоджувати шкіру.

Крім того, завжди доцільно харчуватися здоровою їжею, триматися подалі від місць, де шкіра піддається дії диму або бруду, і, враховуючи психологічні наслідки проблемної шкіри, робити все, щоб підвищити самооцінку та впевненість у собі.

Процедури щоденного очищення та догляду можуть зайняти кілька тижнів, тому, щоб отримати позитивний результат, будьте терплячими і наполегливими.

Схожі статті

Пов'язані продукти