Починаючи приблизно з 25-річного віку, на поверхні шкіри починають проявлятися ознаки загального старіння шкіри. З віком процеси у шкірі сповільнюються, а структура слабшає. Речовин, які роблять шкіру пружною і гладенькою, стає менше. Це пов'язано з поєднанням впливу внутрішніх процесів старіння організму із зовнішніми факторами.
Одна з найбільш помітних перших ознак старіння — це зморшки, які з часом поглиблюються. Існує ряд способів боротьби з ними, як інвазивні, так і неінвазивні.
Ознаки І Симптоми Та Причини І Фактори Ризику
Де і чому виникають зморшки?
З віком як структура шкіри, так і речовини в ній зазнають змін. Ці зміни можуть відображатися на поверхні шкіри у вигляді мімічних та звичайних зморщок.
Перші видимі тонкі лінії і зморшки з'являються навколо очей.
Коли ми стаємо старшими, речовин, які роблять нашу шкіру гладенькою, стає менше. До них належать колаген, еластин і гіалуронова кислота. У молодій шкірі постійне живлення шкірної тканини і активне надходження колагену й еластину, які правлять за «будівельні блоки» для структури шкіри, виникає відчуття наповненості та пружності. Внутрішній процес старіння, обумовлений генетично, поєднується з окислювальним стресом, викликаним зовнішніми чинниками, наприклад, дією сонячних променів, і вони починають впливати зовнішній вигляд шкіри.
"Щороку шкіра втрача близько 1% колагену, шкірна тканина стає більш дезорганізованою, а це призводить до втрати міцності шкіри та появи зморщок."
Ще одним ключовим фактором у формуванні зморщок є скорочення синтезу гіалуронової кислоти. Ця речовина наповнює міжклітинний простір, надаючи шкірі молодого, гладенького зовнішнього вигляду. Зменшення кількості цієї речовини призводить до втрати відчуття повноти та гладкості шкіри, крім того, вона стає більш піддатливою до утворення зморщок.
Лінії на лобі, борозни між бровами і «гусячі лапки». З віком вони поступово переростають в більш виражені зморшки.
Тонкі лінії навколо рота і носа можуть поглибитись і стати помітними — виникають так звані носогубні складки.
На відміну від втрати об'єму або щільності, зморшки легко виявити, бо вони з'являються у вигляді окремих ліній або складок на обличчі. Як правило, перші зморшки стають помітними на певних ділянках:
На лобі можна помітити горизонтальні лінії і борозни між бровами. Вони з'являються як «мімічних зморшки» і частково пояснюються мімікою. Вони поглиблюються протягом довгого часу.
У зовнішніх куточках очей з'являються дрібні зморшки, які стають все більш виразними з віком. Вони відомі як «гусячі лапки» або «зморшки сміху». Вони часто виявляються найпершими. Це відбувається тому, що шкіра там дуже тонка, а отже, схильна до утворення зморщок більше, ніж будь-де.
Між носом і ротом з'являються глибокі зморшки, що з'єднують ці дві ділянки. Вони відомі як носогубні складки. Поява цих зморщок може бути пов'язана з втратою об'єму, оскільки вони також є ознакою в'ялості шкіри.
На всій поверхні обличчя з часом з'являються дрібні зморшки. Вони не впливають на вираз обличчя й не завжди помітні. Вони вперше з'являються в складки тканини шкіри, які поступово, з віком переростають у більш виражені зморшки. Зниження пружності і щільності сприяє їх утворенню. Вони можуть з'явитися на будь-якій ділянці обличчя, але найбільш помітні навколо очей та під ними.
Фактори, Що Сприяють Утворенню Зморщок
Що ще впливає на появу зморщок?
Зморшки — це неминуча ознака старіння, але існують як внутрішні, так і зовнішні чинники, які можуть прискорити їх розвиток.
Вплив сонця прискорює процес старіння шкіри у більшій мірі, ніж будь-який інший зовнішній фактор.
Вплив сонячних променів
Якщо шкіру не захищати від УФ-променів, вони можуть сприяти утворенню зморщок. Тривалий і періодичний вплив призводить до пошкодження колагену і робить шкіру менш еластичною, ослаблює її структури, тому зморшки формуються легше. Докладніше про те, як UVA і UVB прискорюють старіння шкіри тут.
Паління
Паління викликає окислювальний стрес, в результаті якого вільні радикали пошкоджують структуру шкіри і пришвидшують загальний процес старіння, включаючи утворення зморщок. Крім того, нікотин і хімікати в цигарках пошкоджують колаген та еластин. Це впливає на міцність і еластичність шкіри, що також може призвести до зморщок.
Сухість шкіри, пов'язана з віком
Звичайною ознакою старіння є сухість шкіри, пов'язана з віком. У результаті зниження своїх функцій зріла шкіра стає більш сухою і може виникати її свербіння та огрубіння. Це відбувається, крім усього іншого, через зменшення кількості гіалуронової кислоти, яка виробляється в шкірі. У свою чергу, цей стан робить шкіру більш схильною до зморщок.
Рішення
Покращення зовнішнього вигляду Вашої шкіри
Хоча будь-яка здорова шкіра старіє, існують заходи, яких Ви можете вжити, щоб запобігти появі зморщок і додати Вашій шкірі сяйва.
Активні інгредієнти
Ці речовини входять до складу засобів по догляду за шкірою і допомагають уповільнити процес старіння. Всі вони мають різні функції у шкірі і можуть допомогти — у поєднанні з іншими інгредієнтами косметичних продуктів — у зменшенні появи зморщок у різний спосіб.
Використання препаратів, які сповільнюють процеси старіння, може допомогти зменшити появу зморщок.
Такі речовини, як коензим Q10, АГК, пентапептиди, гіалуронова кислота, сапоніни, магнолол та олігопептиди входять в якості активних інгредієнтів до складу продуктів, які уповільнюють процеси старіння.
Коензим Q10
Стимулює вироблення енергії в клітинах.
Пентапептиди
Допомагають збільшити власне утворення колагену і відновити структуру шкіри, розгладжуючи зморшки.
Альфа-гідроксикислоти (АГК):
Діють як супер-відлущувачі. Вони розривають зв'язки, які утримують сухі та ушкоджені клітин разом, щоб стимулювати утворення нових клітин шкіри.
Гіалуронова кислота
Природна речовина нашої шкіри, одна молекула якої здатна зв'язувати воду в кількостях, що у 30 разів перевищує її власну молекулярну масу. Як складник засобів по догляду за шкірою має потужну ущільнюючу дію, яка може бути ефективною для зменшення зморщок. Ключовий інгредієнт серії Eucerin Hyaluron-Filler.
Сапоніни
Біологічно активні гліцин-сапоніни одержують з сої. Доведено, що це одні з найбільш ефективних речовин для стимулювання синтезу природної гіалуронової кислоти у шкірі. Вони проникають у найглибші шари шкіри, де утворюються зморшки, і посилюють синтез гіалуронової кислоти. Ці речовини також входять до складу продуктів серії Eucerin Hyaluron-Filler.
Магнолол
Висококонцентрований активний екстракт з кори деревовидної магнолії. Він діє на збільшення клітин, що надають шкірі об'єму, у глибоких шарах шкіри (доведено дослідженнями in vitro). Ця ущільнююча дія допомагає зменшити появу зморщок. Також використовується для лікування втрати щільності та втрати об'єму.
Олігопептиди
Стимулюють утворення і підтримують сітку колагенових волокон в дермі. Це зміцнює структуру шкіри і допомагає зменшити появу зморщок. Олігопептиди мають стимулюючий вплив на метаболічну активність шкіри, активізацію міжклітинної взаємодії для відновлення втрати сяйва шкіри. Також можуть бути корисними при втраті щільності та об'єму.
Інвазивні процедури
Шкірні наповнювачі часто використовується для усунення глибоких носогубних складок між носом і ротом, які ще називаються зморшками сміху.
Шкірні наповнювачі вводять за допомогою тонкої голки. Цю процедуру виконує дерматолог в клінічних умовах.
Шкірні ін'єкції наповнювача: Вони призначені для заповнення зморщок, ущільнення шкіри, найчастіше містять гіалуронову кислоту.
Медичні дослідження показали, що використання деяких косметичних продуктів, що містять гіалуронову кислоту, може значно поліпшити ефект застосування її ін'єкцій, якщо засіб для догляду за шкірою регулярно використовується протягом тривалого часу, зокрема після ін'єкцій, особливо, у зоні навколо очей. Гіалуронова кислота є основним активним компоненом лінії Eucerin Hyaluron-Filler, препарати якої були клінічно випробувані як засоби місцевого догляду за шкірою, особливо в області очей, з позитивними результатами. Детальніше про дослідження тут.
Ін'єкції ботулотоксину: Ці ін'єкції мають тимчасову дію, обмежуючи рухи м'язів обличчя. Вони найбільш часто використовуються на лобі і навколо очей та зменшують мімічні зморшки. Ефект зникає після кількох місяців, і для підтримки результату процедура повинна бути повторена знову.
Ці процедури завжди повинні проводитись дерматологами або іншими підготовленими фахівцями у клінічних умовах.