Наша шкіра починає старіти у віці близько 25 років. Можна виділити дві групи причин загального старіння шкіри: внутрішні і зовнішні. Внутрішні чинники зумовлені віковим старінням і генетично обумовлені, тому не можуть бути змінені. Однак зовнішні фактори можуть контролюватися в рамках комплексного підходу до профілактики.
Структура старіючої шкіри
Як змінюється структура шкіри з віком
Старіння відбувається під впливом поєднання внутрішніх незмінних та зовнішніх факторів, що залежать від способу життя. Загальне старіння шкіри відбувається у всіх частинах структури шкіри.
Шкіра складається з трьох різних шарів: епідермального, дерми і підшкірного. Процеси старіння можуть виникати у всіх шарах, при чому з кожним з них пов'язані різні видимі ознаки старіння.
Епідермальні шари
- Зміни: Уповільнення оновлення клітин, зниження утворення ліпідів.
- Зовнішні ознаки: більш груба й суха шкіра з тонкими лініями і зморшками. Шкіра стає більш чутливою до ультрафіолетового випромінювання, більш схильною до інфекцій, а процес загоєння — менш ефективним.
Шари дерми
- Зміни: Щорічне зменшення кількості колагену на 1% та пониження рівня еластину. Зниження кровотоку.
- Зовнішні ознаки: шкіра стає менш еластичною, може пошкоджуватись, стає більш схильною до зморщок. Втрата щільності та сяйва. Зменшення рум'янцю, характерного для молодої шкіри.
Підшкірні шари
- Зміни: зменшення як розміру та кількості жирових клітин. Зниження можливостей диференціації.
- Зовнішні ознаки: втрата об'єму, більш глибокі зморшки і запалі щоки. Порушення загоєння ран.
Рішення
Як запобігти передчасному старінню?
Старіння — це природний процес, який не може бути зупинений. Але видимі ознаки загального старіння шкіри можуть бути зменшені. Для цього корисно переглянути спосіб життя, що дозволить вплинути на стан шкіри. Всі зовнішні фактори старіння викликають утворення вільних радикалів в організмі, спричиняючи окислювальний стрес. Вільні радикали викликають пошкодження всіх частин клітин шкіри і посилюють видимі ознаки старіння: зморшки, втрату щільності і сяйва та втрату об'єму.
Уникання інтенсивного сонячного випромінювання
Як тривале перебування на сонці, так і періодичний вплив сонячних променів викликають процес, що називається фотостарінням, спричинений окислювальним стресом. Вплив сонячного випромінювання на загальне старіння шкіри не слід недооцінювати.
У 80% випадків передчасне старіння шкіри є результатом шкідливого впливу ультрафіолетових променів.
Хоча шкіра здатна захищатись від сонячних променів за допомогою засмаги та потовщення епідермісу, у цієї здатності є межа. Вона різна у різних людей, і одного разу перевищивши вплив опромінення до незворотного пошкодження шкіри, ознаки старіння будуть розвиватись прискорено.
Ми постійно піддаємося впливу сонячних променів, навіть взимку шкіра відчуває шкідливий вплив ультрафіолетового випромінювання. Він може призвести до появи засмаги, сонячних опіків, нерівномірної пігментації, старіння шкіри і, в найгірших випадках, навіть до раку шкіри. Щоб зменшити шкідливий вплив сонячних променів, необхідно застосовувати правильний підхід до захисту від випромінювання. Цьому допоможе використання відповідних продуктів з СЗФ у повсякденному догляді за шкірою. Сонцезахисний крем слід обирати відповідно до типу шкіри, типу пігментації та інтенсивності сонячного випромінювання у Вашій місцевості.
Покиньте палити
Нікотин та інші речовини в цигарках викликають окислювальний стрес, так само, як і забруднення. Припинення паління є ключовою вимогою комплексного підходу до затримки загального старіння шкіри.
Відповідні процедури по догляду за шкірою
Відколи у 25 років починаються процеси загального старіння шкіри, необхідно чимшвидше почати застосовувати профілактичні заходи для уповільнення цього процесу і запобігання можливим ушкодженням. Дбайливий догляд за шкірою допоможе сповільнити появу ознак загального шкіри старіння. Продукти, що при цьому використовуються, повинні визначатися первинною причиною старіння, чи то зморшки, втрата об'єму чи втрата щільності й сяйва.
- Очищення за допомогою засобу, який видаляє макіяж і забруднення, не викликаючи стрес для шкіри, є першим кроком. Воно повинне бути м'яким і не зневоднювати шкіру.
- Тонізування шкіри за допомогою відповідного тоніка очищає шкіру і готує її до наступного кроку.
- Шкірі необхідно надавати зволоження та живлення, яких вона потребує. Також це сприятиме боротьбі з наслідками старіння, які часто включають сухість шкіри, спричинену віком.
- Якщо протягом дня очікується опромінення сонячними променями, то необхідний захист обличчя від сонячного випромінювання за допомогою спеціального засобу, який наноситься до основного продукту по догляду, незалежно від основної причини старіння.
Здорове харчування
Здорова шкіра також потребує зволоження зсередини.
Пиття води підтримує гідратацію шкіри.
Правильний підбір продуктів харчування може допомогти обмежити розвиток окислювального стресу, який здійснює шкідливий вплив на шкіру. Вживання в їжу свіжих фруктів та овочів дозволяє поповнити запаси антиоксидантів і мікроелементів. Антиоксиданти — це молекули, які можуть нейтралізовувати вільні радикали. Зміни у харчуванні для збільшення частки таких продуктів може допомогти уповільнити не тільки старіння, викликане зовнішнім окислювальним стресом, а й внутрішні причини загального старіння шкіри.